ترک سیگار قبل از انجام جراحی دیسک با لیزر پلاسما

عمل جراحی ستون فقرات با لیزر، یکی از روش های کم تهاجمی درمان ستون مهره ها است؛ که برای آن دسته از بیمارانی استفاده می شود که از عارضه های ستون فقرات، همچون تنگی کانال نخاعی ، درد سیاتیک ، فتق دیسک های کمر یا گردن، خارهای استخوانی و... رنج می برند. در این روش درمانی، از انرژی متمرکز نور، به منظور تحریک التیام بخشی در سطح سلولی استفاده می شود. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر ترک سیگار قبل از انجام جراحی دیسک با لیزر پلاسما می پردازیم.

دکتر احمد شکرچی زاده، جراح ستون فقرات در اصفهان و ابداع کننده روش لیزری PLDH جهت درمان بیرون زدگی دیسک می‌باشند. لازم به ذکر است، با روش PLDH می‌توان بیماران مبتلا به بیرون زدگی دیسک (فتق دیسک) با علائم شدیدتر را که کاندیدای جراحی باز هستند؛ درمان نمود

این روش درمانی چه برتری هایی در مقایسه با سایر روش های درمانی دارد؟

در این قسمت به ذکر تعدادی از مزیت های این روش، بسنده می کنیم:

جراحی دیسک با لیزر پلاسما

جراحی دیسک با لیزر پلاسما چه عوارضی دارد؟

تا کنون عارضه مهمی پس از این جراحی گزارش نشده است.

عدم ترک سیگار پیش از انجام جراحی دیسک با لیزر، چه نتیجه ای به همراه دارد؟

سیگار کشیدن به دلیل افزایش نیکوتین در بدن، مشکلات متعددی را برای این دسته از بیماران به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده است که علاوه بر سیگار، هر ماده ای که سبب ورود اشکال مختلفی از نیکوتین به بدن شود، از جمله جویدن تنباکو، چسب نیکوتین، آدامس نیکوتین، پیپ و سیگار برگ، کم و بیش همان تاثیرات سیگار را خواهد داشت. برخی از معایب عدم ترک سیگار پیش از جراحی، عبارتند از:

همچنین می توان از مصرف دخانیات، به ویژه سیگار، به عنوان یکی از علل شایع ابتلا به پارگی دیسک نیز اشاره کرد. در واقع سیگار کشیدن با تضعیف جریان خون، از رسیدن مواد مغذی به نواحی مختلف بدن، از جمله دیسک ها ممانعت می کند. سمومی که در دود سیگار وجود دارد نیز می تواند به دیسک ها آسیب بزند.

چرا توصیه می شود حتما پیش از جراحی سیگار کشیدن ترک شود، و آن را به بعد از جراحی موکول نمی کنند؟

 اينستاگرام دکتر احمد شکرچي زاده

دستورات پس از عمل جراحی با لیزر پلاسما چه می باشد؟

برای درمان هرنی دیسکال ستون مهره ها یکی از کم عارضه ترین و بهترین روشها، جراحی لیزری دیسک است. جراحی دیسک های گردن و کمربه وسیله لیزر پلاسما، بصورت بسته، سرپایی، با بی حسی موضعی، بدون عارضه و با تاثیر فوری توسط دکتر احمد شکرچی زاده انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی با مطب دکتر شکرچی زاده از طریق تماس با شماره تلفن 03136622101 تماس بگیرید و برای دریافت نوبت از طریق لینک رزرو نوبت اقدام فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان چهارباغ بالابین زمزم و دروازه شیرازکوچه مختاری ساختمان جم طبقه زیرزمین
تلفن : 36622101 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جدیدترین و موثر ترین روش درمان دیسک