مکانیسم اثر لیزر پلاسما در درمان دیسک چیست؟

لیزر پلاسما نور تقویت شده‌ای است که بصورت نقطه‌ای با حرارت بیش از 350 درجه محل‌های خاصی را در داخل فضای دیسک می‌سوزاند و حجم هسته دیسک را کاهش داده و آن را تبدیل به پلاسما می‌کند. پلاسما حالتی از ماده ما بین گاز و مایع بوده که از محل سوزن لیزر خارج می‌شود. با گذشت زمان بتدریج مناطق سوخته شده جذب و به جای آن محفظه‌ای ایجاد می‌شود که سبب می‌شود بتدریج فشار از روی قسمت بیرون زده دیسک برداشته شده و این قسمت کوچکتر شده ‌ و در بعضی موارد بطور کامل بداخل فضای دیسک برگشت یافته و محو گردد. سوخته شدن دیسک عارضه لیزر پلاسما نیست بلکه نتیجه کار برد لیزر و عاملی در جهت حل مشکل بیرون زدگی دیسک و عوارض آن می‌باشد .

لازم به ذکر است، با جراحی لیزری دیسک به روش PLDH (لیزر پلاسما) می‌توان بیماران مبتلا به بیرون زدگی دیسک (فتق دیسک) با علائم شدیدتر را که کاندیدای جراحی باز هستند؛ درمان نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با مطب دکتر احمد شکرچی زاده می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن 36622101-031 اقدام فرمایید.

علت بیرون زدگی دیسک

علت بیرون زدگی دیسک و بروز علایم برای بیمار به دلیل فشار داخل دیسک می‌باشد. این فشار از مناطق خاصی از فضای دیسک ایجاد و سبب بیرون زده شدن قسمتی از دیسک شده و فشار این قسمت به ریشه عصبی سبب بروز درد با انتشار به اندام و بروز علایم عصبی می‌گردد. محل ایجاد این فشار از داخل دیسک در انواع مختلف هرنی دیسکال متفاوت است.

مکانیسم اثر لیزر پلاسما در درمان دیسک

سوزاندن هسته دیسک با لیزر پلاسما جهت درمان دیسک

ما با شناخت این محل‌ها و سوزاندن آنها با لیزر سبب کاهش حجم هسته دیسک و در نتیجه کاهش فشار وارد به عصب شده و بیمار بهبودی می‌یابد.

بهبود درد پس از جراحی لیزری دیسک

مسائل روحی و روانی بعد از عمل جراحی لیزری دیسک در روند بهبودی بیمار بسیار موثر است. آرامش پس از عمل و اطمینان به بهبودی از عوامل موثر در بهبودی بیمار و بالعکس اضطراب و ناراحتی از عوامل موثر در تاخیر در بهبودی و یا عدم بهبودی بیمار می‌باشد. مجددا تاکید می‌گردد سوزانده شدن قسمت‌هایی از هسته دیسک کار لیزر پلاسما بوده و اقدامی در جهت درمان و حل مشکل بیمار می‌باشد.

اينستاگرام دکتر احمد شکرچي زاده

علت درد واسپاسم پس از جراحی لیزری دیسک

اصولا درد و اسپاسم‌های بعد از عمل ارتباط مستقیمی با میزان سوخته شدن هسته دیسک توسط لیزر ندارد. علت این موضوع اینست که سوخته شدن هسته دیسک در تمام موارد عمل شده با لیزر وجود دارد ولی در حدود یک سوم بیماران عمل شده اصلا درد قابل توجهی بعد از عمل وجود نداشته و مسکن‌های تجویزی را نیز مصرف نمی‌کنند. بر طبق تجربیات اینجانب شدت بیرون زدگی دیسک و شدت علائم بیمار قبل از عمل، مسائل و زمینه‌های روحی بیمار و میزان مراعات بیمار بعد از عمل از عوامل موثر در میزان و شدت اسپاسم‌های پس از عمل می‌باشد.

برخی از داروها مانند دگزامتازون ، در کنترل و بهبود درد عصب سیاتیک موثر هستند. با این وجود یکی از بهترین روشهای درمان درد عصب سیاتیک ، جراحی لیزری است که به صورت سرپایی با نتایج درخشانی همراه است. جراحی لیزری به روش PLDH که روشی ابداعی توسط دکتر احمد شکرچی زاده، جراح مغز و اعصاب در اصفهان می باشد؛ تا کنون توانسته به درمان درد بیماران زیادی که از درد عصب سیاتیک رنج می‌برده‌اند بی‌انجامد.


آدرس مطب : اصفهان چهارباغ بالابین زمزم و دروازه شیرازکوچه مختاری ساختمان جم طبقه زیرزمین
تلفن : 36622101 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جدیدترین و موثر ترین روش درمان دیسک