نکاتی که داوطلبان عمل با لیزر پلاسماباید قبل از عمل جراحی بدانند

۱- عمل جراحی دیسک با لیزر پلاسما به روش PLDH تکنیک ابداعی دکتر شکرچی زاده بوده که در طول هشت سال گذشته نزدیک به 3900 بیمار تا کنون ( آبان 1401 ) با این تکنیک عمل شده اند.

۲- این عمل بطور سرپائی ، با بی حسی موضعی و معمولاً بدون درد و عارضه ، در اتاق عمل انجام میشود.

بیماران صبح روز عمل در بیمارستان بستری شده وهمان روز،عمل انجام و چند ساعت بعد ازعمل ، مرخص میشوند.

عمل دیسک با لیزر پلاسما

۳- لازم است بیماران حداقل چهار ساعت قبل از بستری از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایند. مصرف داروهای قبلی تا زمان بستری در بیمارستان بلامانع است ولی مصرف آسپرین و داروهای ضد انعقاد ، لازم است با هماهنگی با پزشکان معالج حداقل سه روز قبل از بستری قطع شود.

۴- معمولاً لازم است بیمار به مدت چند روز تا چند هفته(بین دو تا سه هفته) بعد از عمل در منزل استراحت کامل نماید. در مواردی که بیمار قبل از عمل ، درد شدید دارد ، اکثراً بعد از عمل درد پا کاهش می یابد. ممکن است درد کمر چند روز تا چند هفته بعد از عمل تشدید یابد. این مربوط به حساسیت بیمار به لیزر و اسپاسم عضلات می باشد . جای هیچگونه نگرانی نیست ، بتدریج از میزان شدت درد کاسته میشود. مصرف داروهای تجویزی کمک کننده است.

اکثر بیماران عمل شده ۲تا۳ هفته بعد از عمل لازم است در منزل استراحت کامل داشته و معمولا پس از یک ماه میتوانند کار و فعالیت قبلی خود را شروع نمایند. پس از یکماه لازم است جهت ویزیت مراجعه نمایند. از یک ماه تا سه ماه بعد از عمل بتدریج فعالیت بیمار افزایش یافته و به حد نرمال برسد. پس از سه ماه بیمار میتواند فعالیت طبیعی داشته ولی لازم است تا شش ماه از فعالیت های سنگین اجتناب نماید. ازشش ماه تا هشت ماه از عمل لازم است ام آر آی مجدد انجام و جهت ویزیت دوم بعد از عمل مراجعه نمایند.

۵- نتیجه عمل جراحی دیسک به روشPLDH مشابه هر عمل جراحی دیگر قطعی و صد در صد نمی باشد.

بر طبق تجارب قبلی میزان بهبودی بیماران با این روش حدود ۹۰ درصد میباشد.

این بدان معنی است که حدود ۱۰ درصد بیمارانی که تحت انجام این عمل قرار میگیرند ممکن است از این عمل نتیجه قطعی نگرفته و نیازمند روش های درمانی دیگر از جمله عمل جراحی باز باشند.

۶- زمان لازم برای مشخص شدن نتیجه گیری از این عمل حدود سه ماه میباشد. اگر بیماری تا سه ماه بعد از این عمل هیچگونه نتیجه ای نگرفته باشد ، ممکن است نیازمند عمل جراحی باز باشد. ولی اگر بعد از سه ماه به هر میزان بهبودی داشته باشد، شانس نتیجه گیری بیشتر در ماههای بعد وجود دارد.

آدرس اینستاگرام دکتر احمد شکرچی زاده

۷-اگر چه اکثر بیماران پس از سه ماه بهبودی لازم را دارند ولی بروز تغییرات لازم در ام آر آی معمولاً زمانبر و نیازمند بیش از ۸-۶ماه از عمل میباشد. در مواردی ممکن است علیرغم بهبودی کامل کلینیکی ، تغییرات زیادی در ام آرآی تاخیری ایجاد نشود.

8- جهت دستورات بعد از عمل لطفاً به سایت www.drshekarchizadeh.ir مراجعه فرمائید.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روزهای اول بعد از عمل ، با شماره تلفن 09122496778 از طریق واتساپ و یاsms پیغام بگذارید، در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.

امیدواریم که شما از این عمل نتیجه لازم را کسب کنید.


آدرس مطب : اصفهان چهارباغ بالابین زمزم و دروازه شیرازکوچه مختاری ساختمان جم طبقه زیرزمین
تلفن : 36622101 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جدیدترین و موثر ترین روش درمان دیسک